image Mertens zgjedh besnikërinë, refuzon Juventusin për shkak të Napolit

Futboll

Mertens zgjedh besnikërinë, refuzon Juventusin për shkak të Napolit

news image

Dries Mertens ka refuzuar një transferim te Juventusi pasi ai nuk dëshiron të bëhet një tradhtar i Napolit, sipas raportimeve në Itali.

Sulmuesi belg është një lojtar i lirë pasi u largua nga Napoli në fund të sezonit të kaluar dhe është në kërkim të një klubi të ri.

Raportet e fundit sugjeruan se Juve e kishte kthyer vëmendjen te Mertens teksa vazhdonte ndjekjen e një sulmuesi tjetër për shkak të zhgënjimit të tyre në përpjekjen për të rënë dakord për një marrëveshje me Atlético Madrid për Álvaro Morata.

Por La Gazzetta dello Sport raporton se Mertens ka refuzuar një ofertë prej 5 milionë eurosh nga Biankonerët për shkak të besnikërisë së tij ndaj Napolit.

Mertens është golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave i Napolit me 148 gjithsej që kur u bashkua nga PSV Eindhoven në 2013.

35-vjeçari është i ngulitur në kulturën napolitane dhe ka marrë pseudonimin “Ciro” – një emër i zakonshëm në Napoli – një simbol që qyteti e ka adoptuar atë si të tyren.

/GazetaSinjaliSport/