image Merret vendimi përfundimtar për Shullazin dhe bashkëpunëtorët e tij të akuzuar për grup të strukturuar kriminal - Sinjali

Merret vendimi përfundimtar për Shullazin dhe bashkëpunëtorët e tij të akuzuar për grup të strukturuar kriminal

news image

Apeli i posaçëm ka lënë në fuqi vendimin e Shkallës së parë për Emiljano Shullazin dhe bashkëpunëtorët e tij.

Shullazi do të vuajë kështu 14 vite burg, ndërsa Endrit Qyqja 10 vite burg, Endrit Zela 10 vite burg dhe Blerim Shullazi 9 vite burg.

Emiliano Shullazi është dënuar me 14 vite burg për “gjobëvënie” dhe “grup të strukturuar kriminal”. Aktualisht, ai ndodhet në regjimin 41 Bis.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin