image Mërgimtarët vërshojnë drejt Kosovës, kaq po presin ata në pikat kufitare - Sinjali

Mërgimtarët vërshojnë drejt Kosovës, kaq po presin ata në pikat kufitare

news image

Vazhdon fluksi i arritjes së bashkatdhetarëve, që po vijnë për pushime nga vendet perëndimore, në pikat kufitare të Kosovës.

Me vendet  fqinje, në vend kalimet nuk ka pritje shumë të gjata, raporton Gazeta Sinjali.

Në mëngjesin e sotëm janë regjistruar 30 deri në 50 minuta, për të hyrë në Kosovë, në vendkalimet kufitare me Serbinë, në Merdare, te Dheu i Bardhë dhe në Jarinje.

Ndërkaq, pritje më shumë se 25 minuta janë regjistruar në vendkalimin në Vërmicë, për të hyrë në Shqipëri, kryesisht qytetarë të Kosovës që kanë mësyrë bregdetin shqiptar për pushime. /GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin