image Memli Krasniqi përsëri infektohet me koronavirus - Sinjali

Memli Krasniqi përsëri infektohet me koronavirus

news image

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka rezultuar pozitiv në testin për COVID-19.

Krasniqi ka thënë se ka simptoma të lehta dhe do ta vazhdojë izolimin.

Ai ishte infektuar edhe në vjeshtën e vitit 2020 dhe i ka marrë dy dozat e vaksinës.

Dite me pare, familjaret e mi kane rezultuar pozitiv me Covid-19. Pas ritestimit te trete, edhe une sot kam rezultuar pozitiv. Deri tash kam simptoma te lehta, njejte si Meliza dhe femijet. Diteve ne vijim do te vazhdoj izolimin dhe do te ndjek rekomandimet e IKSHPK-se. Edhe pse e kam kaluar Covid-19 ne vjeshten e vitit 2020 dhe kam marre dy doza te vaksines me pas, ende pa kaluar 6 muaj nga vaksina e dyte, tash po perballem edhe me infektimin e dyte nga ky koronavirus”, ka shkruar Krasniqi.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin