image Me orë të tëra të ngujuar në teleferik, momenti kur u shpëtuan tetë personat në Pakistan - VIDEO

Botë

Me orë të tëra të ngujuar në teleferik, momenti kur u shpëtuan tetë personat në Pakistan – VIDEO

news image

Helikopterët ushtarakë dhe komando punuan gjatë gjithë ditës së djeshme për të liruar tetë persona – përfshirë gjashtë fëmijë në rrugën e tyre për në shkollë – të cilët ishin ngecur në një teleferik mbi një përroskë në Pakistan.

Pasi ra nata, të tjerët u kthyen në mënyrë të sigurtë me “zip line”.

Të tetë personat u shpëtuanme sukses.

BBC ka publikuar pamjet e shpëtimit të tyre, ku priteshin nga shumë njerëz.

/GazetaSinjali/