image McGregor e quan Khabibin homofobik, pak para rikthimit të tij në ringun e UFC-së - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

107629

Të shëruar

105200

Të vdekur

2250

McGregor e quan Khabibin homofobik, pak para rikthimit të tij në ringun e UFC-së

news image

Conor McGregor është i gatshëm përsëri për t’i rikthyer sportit dhe ringut të UFC-së, transmeton Sinjali Sport.

Si duhet këtë vit do të shohim trilogjinë mes Dustin Poirier dhe irlandezit, McGregor.

McGregor e ka quajtur homofobik Khabib Nurmagomedovin në një postim që më vonë e fshiu në “Twitter”.

Postimi i luftëtarit irlandez kishte të bënte me luftën mes tij dhe Khabibit në vitin 2018.

Vërtet e pistë. Ky djalosh mbahej në mua duke iu qarë gjyqtarit se unë po i shkelja rregullat”, shkroi McGregor.

Në një reagim tjetër, McGregor iu përgjigj pretendimit të një ndjekësi se ai e kishte mbajtur prej rrobave Khabibin.

“Nuk po e mbaja prej shorceve. Po ia fusja gishtat në bythën homofobike. Shikoja fytyrën e lumtur këtu. Atij i pëlqeu”, shkroi McGregor./Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin