image Mbretëria e Bashkuar do të vendosë sanksione ndaj bankës më të madhe ruse
[wp-story id="814678"]

Botë

Mbretëria e Bashkuar do të vendosë sanksione ndaj bankës më të madhe ruse

news image

Mbretëria e Bashkuar do të vendosë sanksione ndaj bankës më të madhe ruse dhe do të ndalojë importet e qymyrit rus deri në fund të vitit.

Qeveria sapo ka njoftuar një sërë sanksionesh të reja ndaj Rusisë pas raportimeve për sulme të neveritshme ndaj civilëve.

Mbretëria e Bashkuar do t’u japë fund të gjitha importeve të qymyrit dhe naftës ruse deri në fund të vitit 2022, shkruan Skynews.

Po ashtu do të ngrijë asetet e bankës më të madhe të Rusisë, Sberbank, dhe do t’u japë fund të gjitha investimeve të reja të jashtme të Mbretërisë së Bashkuar në Rusi.

/GazetaSinjali/