image Mblodhën 35 milionë dollarë për Ukrainën, çifti i famshëm bisedon me Zelenskyn
[wp-story id="814678"]

Botë

Mblodhën 35 milionë dollarë për Ukrainën, çifti i famshëm bisedon me Zelenskyn

news image

Çifti Ashton Kutcher dhe Mila Kunis kanë krijuar një faqe GoFundMe e cila ka mbledhur pothuajse 35 milionë dollarë.

Yjet e Hollivudit, të cilët janë të martuar, zhvilluan një telefonatë me presidentin Volodymyr Zelensky dje.

Zelenskyy tha se ishte “mirënjohës” për mbështetjen e tyre dhe tha se ata ishin frymëzues, shkruan skynews.

Kunis lindi në Chernivtsi në Ukrainë në 1983, por familja e saj u zhvendos në Shtetet e Bashkuara në 1991.

Çifti tha se do të jepnin gjithashtu 3 milionë dollarë nga paratë e tyre.

/GazetaSinjali/