image Mbi 6 mijë raste aktive me koronavirus në Shqipëri - Sinjali

Mbi 6 mijë raste aktive me koronavirus në Shqipëri

news image

Aktualisht në Shqipëri janë 6 mijë e 383 raste aktive me COVID-19.

Si pasojë e këtij virusi, gjatë 24 orëve të fundit, humbën jetën dy persona.

Ndërkaq, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dje njoftoi për regjistrimin e 179 rasteve të reja të infektimit me këtë virus.

Momentalisht, në spitalet COVID në Shqipëri po marrin trajtim 98 pacientë, nga të cilët 10 janë në gjendje më të rënduar shëndetësore./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin