image Mbi 19 vaksinime për 24 orë në Kosovë

Shëndetësi

Mbi 19 vaksinime për 24 orë në Kosovë

news image

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit 19 mijë e 526 persona janë vaksinuar me vaksinën kundër COVID-19, transmeton Gazeta Sinjali.

615 mijë e 156 persona janë vaksinuar me dozën e parë të vaksinës, kurse 307 mijë e 467 persona janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më tani në vend janë administruar 922 mijë e 623 doza të vaksinës.

Në 24 orët e fundit nga COVID-19 kanë humbur jetën 24 persona dhe 890 janë infektuar me këtë virus. /Gazeta Sinjali/