image 'Maskohet' ushtria ruse, ukrainasit ua zbulojnë armatimin në kamionët e ndihmës së parë - VIDEO
[wp-story id="814678"]

Botë

‘Maskohet’ ushtria ruse, ukrainasit ua zbulojnë armatimin në kamionët e ndihmës së parë – VIDEO

news image

Ushtria ruse ka futur armatim në kamionët e ndihmës së parë, por ë ky kamuflim është zbuluar nga ukrainasit.

Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës ka publikuar pamje të kamionëve të braktisur dhe armët me të cilat ishin furnizuar.

Ndryshe, sot në orët e mëngjesit, Rusia kanë sulmuar edhe centralin bërthamor në Zaporizhzhia, që është më i madhi në Evropë.

/GazetaSinjali/