image Man Utd shënjestron Casemiron, pasi marrëveshja me Rabiot është pranë kollapsit - Sinjali

Man Utd shënjestron Casemiron, pasi marrëveshja me Rabiot është pranë kollapsit

news image

Transferimi i propozuar i Adrien Rabiot në Manchester United tani ka shumë pak gjasa të realizohet, ka mësuar The Athletic.

United arriti një marrëveshje të gjerë me Juventusin për një tarifë, por nuk ishte në gjendje të bënte të njëjtën gjë për kushtet personale për mesfushorin 27-vjeçar.

Hendeku midis ofertës së tyre të pagave dhe pritjeve të tij do të thotë se marrëveshja e mundshme nuk po përparon siç janë gjërat, transmeton Sinjali Sport.

Një ringjallje nuk mund të përjashtohet plotësisht, megjithatë aktualisht, United po eksploron opsione alternative – me Casemiro të Real Madridit mes tyre.

Besohet se klubi i Premier League ishte i përgatitur të vendoste Rabiot përkrah disa përfituesve të tyre më të mirë, si Bruno Fernandes dhe Christian Eriksen.

Por përfaqësuesja e francezit në negociata, nëna e tij Veronique, mendohet se ka kërkuar një nivel më të lartë – veçanërisht duke pasur parasysh atë që ai mund të komandojë si lojtar i lirë verën e ardhshme – dhe United nuk ishte i gatshëm ta përmbushte këtë.

Kjo do të thotë që skuadra e Old Trafford është në bisedime të drejtpërdrejta për kandidatët e tjerë, duke përfshirë Casemiro, dhe shumë mundësi po u ofrohen atyre gjithashtu, me një tjetër i cili është Moises Caicedo i Brighton & Hove Albion.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: