image Man Utd pranë marrëveshjes me Rabiot - Sinjali

Man Utd pranë marrëveshjes me Rabiot

news image

Manchester United është afër kompletimit të marrëveshjes me Adrien Rabiot nga Juventus.

Dy klubet tashmë kanë arritur një marrëveshje për futbollistin, por kushtet personale mes francezit dhe klubit anglez janë ende në diskutim.

Bisedimet po vazhdojnë mes nënës së futbollistit, Veronique Rabiot dhe Man Utd, pas telefonatës direkte mes ten Hag dhe Adrien dje, ka raportuar Fabrizio Romano.

Transferimi i Rabiot pritet të mbyllet këtë javë.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: