image Man United mposht Leicesterin, regjistron fitoren e tretë radhazi

Futboll

Man United mposht Leicesterin, regjistron fitoren e tretë radhazi

news image

Manchester United ka mposhtur Leicester Cityn në udhëtim duke arritur fitoren e tretë me radhë të edicionit të ri.

‘Djajtë’ kanë triumfuar me rezultat minimal 1-0.

Golin e vetëm për mysafirët e shënoi Jadon Sancho në minutën e 23-të.

United arrin kështu fitoren e tretë me radhë, pasi mposhti Liverpoolin dhe Southamptonin.

Me këtë fitore, United ngritet në pozitën e pestë me nëntë pikë të mbledhura.

/GazetaSinjaliSport/