COVID-19

Të infektuar

145

Të sheruar

23

Të vdekur

3

Sport/ Majlinda Kelmendi ka këtë mesazh për koronavirusin

news image

Koronavirusi tash e katër ditë ka arritur edhe në Kosovë me 16 raste  të konfirmuara.

Ndërsa është kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi e cila ka një mesazh për këtë virus dhe se si të mbrohen.

Videoja është publikuar nga trajneri i saj, Driton Kuka./Gazeta Sinjali/

Mesazh nga Kampionja Olimpike!Të luftojmë armikun e padukshëm me kujdes!Bota e xhudos po sensibilizohet të bëj stërvitje në ambiente specifike.Asnjë xhudist i klubeve në Ks sguxon pa marr parasysh moshën të rrij pasiv!Së shpejti do tentojmë të jepim shembuj për stërvitje në kushte të shtëpisë ose edhe ambient të hapur të shtëpisë, duke respektuar distancën dhe instruksionet tjera!

Gepostet von Driton Toni Kuka am Dienstag, 17. März 2020

Shpërndaje artikullin