image Lot e përqafime, ushtari shqiptar befason nënën pas kthimit nga Afganistani - Sinjali

Shqipëri/ Lot e përqafime, ushtari shqiptar befason nënën pas kthimit nga Afganistani

news image

Një ushtar shqiptar e ka befasuar nënën e tij pasi u kthye nga Afganistani.

Emocione, lot dhe përqafime shihen në videon e këtij rasti të postuar nga ministrja e Mbrojtjes në Shqipëri, Olta Xhacka.

“E keni parasysh mallin dhe merakun e nënës për birin e saj? Imagjinojeni kur ai është ushtarak dhe ka shkuar të shërbejë në Afganistan. Ushtari i III Shkëlqim Hoxha nga batalioni i II i këmbësorisë, i cili është kthyer nga misioni në Herat i ka bërë këtë surprizë nënës së tij ditën e kthimit nga misioni”, shkruan ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka

Kthimi i ushtarit nga Afganistani

E keni parasysh mallin dhe merakun e nënës për birin e saj?Imagjinojeni kur ai është ushtarak dhe ka shkuar të shërbejë në Afganistan.Ushtari i III Shkëlqim Hoxha nga batalioni i II i këmbësorisë, i cili është kthyer nga misioni në Herat i ka bërë këtë surprizë nënës së tij ditën e kthimit nga misioni.#KrenariPërFA🇦🇱

Gepostet von Olta Xhacka am Dienstag, 5. November 2019

Shpërndaje artikullin