image Lojërat olimpike, i ftohti i madh ia ngrinë organin gjenital skitarit finlandez

Sporte të tjera

Lojërat olimpike, i ftohti i madh ia ngrinë organin gjenital skitarit finlandez

news image

Gara e fillimit masiv prej 50 km për meshkuj në Lojërat e Pekinit u shkurtua në 30 km, por kjo nuk ndihmoi aspak Remi Lindholm të Finlandës, i cili kishte nevojë për një paketë nxehtësie në fund të garës për të shkrirë një pjesë veçanërisht të ndjeshme të trupit, raporton reuters, përcjell Sinjali.

Lindholm shpenzoi pak më pak se një orë e 16 minuta duke përshkuar kursin me erëra të forta, gjë që çoi në ngrirjen e organit gjenital të tij për herë të dytë në një garë skijimi pas një incidenti të ngjashëm në Ruka, Finlandë vitin e kaluar.

“Mund ta merrni me mend se cila pjesë e trupit ishte paksa e ngrirë kur përfundova (gara olimpike e meshkujve në 50 km)… ishte një nga garat më të këqija në të cilat kam qenë. Ishte vetëm për të luftuar”, tha ai për mediat finlandeze.

Me organizatorët të shqetësuar për ngricat gjatë garës së së shtunës, ajo u vonua me një orë dhe u shkurtua me 20 km. Kostumet e hollë dhe shtresat e poshtme të veshura nga vrapuesit, si dhe suva për të mbuluar fytyrat dhe veshët e tyre, ofronin pak mbrojtje.

/GazetaSinjaliSporti/