image Leicester City mund të shkruajë historinë sonte
[wp-story id="814678"]

Futboll

Leicester City mund të shkruajë historinë sonte

news image

Leicester City do të përballet sonte ndaj Bragës me fillim nga ora 18:55, në kuadër të Europa League.

Ekipi anglez ka arritur t’i fitojë tre ndeshjet e zhvilluara deri më tani dhe nëse sonte arrijnë të triumfojnë ndaj Bragas, kjo do të jetë hera e parë në historinë e klubit anglez që i fitojnë katër ndeshje radhazi në garat evropiane, shkruan Sinjali Sportiv.

Leicesteri po kalon në formë fenomenale edhe në Premier Ligë në këtë sezon dhe është në pozitën e katërt me vetëm dy pikë më pak se Tottenhami që gjendet në vendin e parë.

/Sinjali Sportiv/