image Leeds refuzon ofertën e Arsenalit për Raphinhan - Sinjali

Leeds refuzon ofertën e Arsenalit për Raphinhan

news image

Leeds United ka refuzuar ofertën e Arsenalit për anësorin Raphinha, ka kuptuar The Athletic.

Klubi i Londrës veriore bëri një ofertë për brazilianin të martën mbrëma, por ajo ra shumë nën vlerësimin e Leeds. Leeds tani e ka refuzuar atë ofertë.

Sipas Athletic, interesi i Arsenalit për Raphinhan mbetet i fortë. Mikel Arteta mendohet të jetë jashtëzakonisht i etur dhe Edu ka lidhje të mira me agjentin e tij Deco.

25-vjeçari brazilian pritet prej kohësh t’i bashkohet Barcelonës dhe skuadra katalanase njihet si opsioni i tij i preferuar, megjithëse ndjekja e tyre është e ndërlikuar nga problemet financiare.

Marrëveshja aktuale e Raphinhas do të skadojë në vitin 2024.

Arsenali tashmë ka rënë dakord për të nënshkruar me Marquinhos, Matt Turner dhe Fabio Vieira këtë verë.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: