image Lajçak pas takimit me Krasniqin: Palët duhet të kthehen në dialog pa vonesë

Politikë

Lajçak pas takimit me Krasniqin: Palët duhet të kthehen në dialog pa vonesë

news image

I dërguari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka takuar sot kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, teksa ka treguar se gjatë takimit me të ka diskutuar për gjendjen aktuale në veri.

Lajçak potencoi se gjatë bisedës me Krasniqin, ranë dakord që palët duhet të kthehen menjëherë në dialog.

“Pata një bisedë të dobishme me kryetarin e PDK-,së, Memli Krasniqi, mbi gjendjen aktuale në veri të Kosovës. Ne ramë dakord për nevojën për të de-pershkkallëzuar dhe për t’u kthyer në dialog pa vonesë”, shkroi Lajçak.

/GazetaSinjali/