image Lajçak pas takimit me Osmanin: Mirënjohës për pikëpamjet dhe njohuritë e saj

Politikë

Lajçak pas takimit me Osmanin: Mirënjohës për pikëpamjet dhe njohuritë e saj

news image

Emisari special i BE-së, Miroslav Lajçak, vizitën e tij në Kosovë sot e ka nisur me të paren e shtetit, Vjosa Osmani.

Lajçak tha se e ka informuar Osmanin për situatën në dialog dhe procesin në muajt e ardhshëm se si e sheh atë BE-ja.

“Mirënjohës për pikëpamjet dhe njohuritë e saj”, shkroi Lajçak.

Gjatë ditës, emisari special ka takuar edhe kryeministrin Albin Kurti dhe zëvendësin e tij, Besnik Bislimi.

Ai bëri të ditur se me Kurtin foli edhe për dinarin dhe agresionin e 24 shtatorit në Banjskë, ku bëri të ditur se BE-ja nuk po kryen hetim për këtë çështje.

/GazetaSinjali/