image Ky është çaji me përbërësit natyralë që ju ndihmon në uljen e apetitit - Sinjali

Ky është çaji me përbërësit natyralë që ju ndihmon në uljen e apetitit

news image

Nëse dëshironi që të flini me ndjenjën e ngopjes, madje edhe nëse nuk keni ngrënë asgjë,  përdoreni çajin me përbërësit natyral.

Të gjithë përbërësit e këtij çaji janë natyralë, ndërkaq karakteristikë kryesore e tij është që të ul apetitin.

Përbësit që nevojiten:

▪ gjysmë litri ujë,
▪ 1 lugë xhenxhefil të grirë në rende,
▪ 2 fletë dafine,
▪ gjysmë luge kanellë

Përzieni të gjithë përbërësit, pos kanellës, dhe zieni rreth gjysmë ore.

Hiqeni nga zjarri, shtoni kanellën dhe lëreni 5 minuta të ftohet. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: