image Kuvendi voton Projektligjin për trajtimin e ndërtimeve pa leje

Politikë

Kuvendi voton Projektligjin për trajtimin e ndërtimeve pa leje

news image

Ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës ku do të shqyrtohen pikat e mbetura nga seancat e kaluara.

Kuvendi i Kosovës nuk ka votuar Projekt-Rezolutën nga interpelanca me ministrin e Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati për çështjen: “Rishikimi i buxhetit të Republikës së Kosovës dhe rritja e pagave në sektorin publik”.

Në seancë po marrin pjesë edhe deputetë të opozitës, ndonëse të njëjtit nuk po marrin pjesë në votime. Përkundër kësaj, mazhoranca ka kuorumin e nevojshëm për të kaluar pikat e rendit të ditës.

Kuvendi ka votuar Projektligjin për trajtimin e ndërtimeve pa leje.

Në seancën e sotme do të hidhet në votim edhe propozim-rezuluta për punën dyvjeçare të Qeverisë së Kosovë.

/GazetaSinjali/