image Kuvendi mban të enjten seancën e radhës

Politikë

Kuvendi mban të enjten seancën e radhës

news image

Kuvendi i Kosovës do të mbajë të enjten seancën e radhës e cila nis në ora 11:00.

Lajmin e ka bërë të ditur shefi i grupit parlamentar i AAK-së, Besnik Tahiri, pas mbledhjes së kryesisë.

Mes tjerash, Tahiri tha se AAK në mbledhjen e kryesisë ka adresuar disa çështje.

“Ndër temat që adresova në kryesi është kërkesa për debat parlamentar për siguri. Strategjia e re e sigurisë kombëtare të vendit që ndërlidhet me veprimet më të shpejta të anëtarësimit në NATO të Kosovës. Me fondin për forcimin e financimit të ushtrisë dhe bashkimi në ndihmë i një kauze të drejtpërdrejt për Ukrainën”, tha ai.

/GazetaSinjali/