image Kuvendi mban sot dy seanca, këto janë pikat e rendit të ditës - Sinjali

Kuvendi mban sot dy seanca, këto janë pikat e rendit të ditës

news image

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë dy seanca plenare, shkruan Gazeta Sinjali.

Në orën 10:00, pritet të jetë vazhdimi i seancës së kaluar me votimin e disa pikave për të cilat nuk ka pasur kuorum në vendimmarrje, në mesin të cilave është edhe Projektligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së.

Ndërkaq në seancën e re, me fillim prej orës 11:00, do të shqyrtohen disa projektligje dhe marrëveshje ndërkombëtare.

Gazeta Sinjali ka siguruar pikat e rendit të ditës për këto seanca.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin