image Kush është njeriu më i pasur në botë?
[wp-story id="814678"]

Sporte të tjera

Kush është njeriu më i pasur në botë?

news image

Themeluesi i Microsoft- it, Bill Gates rezulton aktualisht si njeriu më i pasur në botë.

Të premten, Gates mundi të mposhte edhe CEO-n e Amazon, Jeff Bezos duke u renditur kështu në krye të listës së më të pasurve. Sipas “Bloomberg Billionaires Index”, pasuria e tij kap shifrën 110 miliardë dollarë.

Këtë vit, aksionet e Microsoft vlerësohen me 48% më shumë. Kështu, në tetor, Microsoft mundi Amazon dhe fitoi kontratën 10 miliardë dollarëshe me Pentagonin. /Gazeta Sinjali/