image Kurti: Do të punojmë që t’i zbatojmë marrëveshjet ekzistuese - Sinjali

Kurti: Do të punojmë që t’i zbatojmë marrëveshjet ekzistuese

news image

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pas mbledhjes së përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe Shqipërisë, të mbajtur sot në Elbasan, ka mbajtur konferencë për media, shkruan Gazeta Sinjali.

Kurti u shpreh se do të punojnë që të realizohen marrëveshjet ekzistuese në mes të Kosovës dhe Shqipërisë.

Me zbatimin e marrëveshjeve ekzistuese të dy shteteve tona do të rrisim bashkëpunimin për më shumë drejtësi, mirënie për shqiptarët në të dy anët e kufirit dhe në gjithë rajonin. Progresi në numrin me marrëveshjeve do të shoqërohet më cilësi në zbatimin e tyre”, ka thënë Kurti.

Kurti tutje tha se sa më të integruar të jenë dy qeveritë, aq më mirë do të jetë për qytetarët në dy vendet.

Mirëpresim këto diskutime për ta vlerësuar bashkëpunimin tonë ekonomik të deritanishëm dhe për të shqyrtuar mundësi e shtigje të reja, për tregje të reja e për kapacitete të zgjeruara”, ka thënë më tutje Kurti. /GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin