image Kuleba: Armëpushimi, synimi kyç i Ukrainës në bisedime

Botë

Kuleba: Armëpushimi, synimi kyç i Ukrainës në bisedime

news image

Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba ka thënë të hënën se synimi më ambicioz i Ukrainës në bisedime me Rusinë është arritja e armëpushimit.

“Programi minimal do të jetë për çështje humanitare dhe programi maksimal do të jetë arritja e marrëveshjes për armëpushim”, ka thënë ai për televizionin kombëtar, kur është pyetur për negociatat që pritet të zhvillohen, të martën, 29 mars, në Turqi, raporton REL.

/GazetaSinjali/