image Kuka reagon pas arritjeve historike: Sa shumë jam gëzuar jo për veten time ose nxanësen time por për çdo Shqiptar - Sinjali

Kuka reagon pas arritjeve historike: Sa shumë jam gëzuar jo për veten time ose nxanësen time por për çdo Shqiptar

news image

Driton Kuka ka reaguar pas fitimit të çmimit si trajneri më mirë në botë në xhudo, përcjell Sinjali Sport.

Kuka përmes një shkrimi në Facebook tregoi për suksesin që e ka arritur ai, si dhe Distria Krasniqi që u shpall xhudistja më e mirë në botë për vitin 2021.

Postim i plotë i Tonit (pa ndërhyrje):

“IJF na nominoj!Dhe sonte edhe zyrtarisht fituam titujt e më të mirëve në Botë për 2021!U votuam nga mbarë Bota por …Populli Shqiptar ishte me ne më shumë se krejt!Sa shumë jam sonte i gëzuar jo për veten time ose nxanësen time por për çdo Shqiptar që ishte me ne këto ditë. Sonte do doja të falenderoj me qindra njerëz për ardhjen tonë në këto nivele.

Sylen që më mori si fmi nga rruga e më dërgoj në tatamit e judos,gjenerata të tëra të xhudos që spatën rastin të dëshmohen!Majlindes,Disit e Nores që arritën kulmin!Agronit e Fatosit që çdo ditë me orë të têra flasim për të ecur tutje!Ekipit tonë që frymon si familje tash e shumë dekada.

Të gjithë komunitetit sportiv,mediave që edhe në zhgënjimet në arena sportive ishin me ne!Dhe në fund …O sa mirë me qenë Shqiptar” shkroi Kuka. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin