image Kryediplomati grek takohet edhe më Gërvallën, diskutojnë për dialogun Prishtinë-Beograd
[wp-story id="814678"]

Politikë

Kryediplomati grek takohet edhe më Gërvallën, diskutojnë për dialogun Prishtinë-Beograd

news image

Pas takimit me kryeministrin Kurti e presidenten Osmani, ministri i jashtëm grek, Dendias është takuar edhe me homologen e tij në Kosovë, Donika Gërvalla.

Lajmin e ka bërë të ditur vet Dendias në rrjete sociale.

“Gjatë qëndrimit tim në Prishtinë, jam takuar me shefen e diplomacisë së Kosovës, Donika Gërvalla-Schëarz. Diskutim mbi zhvillimet rajonale, duke përfshirë perspektivën drejt BE-së të Ballkanit Perëndimor dhe zhvillimet në lidhje me dialogun Prishtinë-Beograd”, ka shkruar Dendias.

Temë kryesore e të gjitha takimeve ka qenë dialogu dhe takimi i 18 marsit në Ohër mes Kurtit e Vuçiqit.

/GazetaSinjali/