image Kosova mposhtet nga Mali i Zi, minimizohen shanset për kualifikim në Kampionatin Evropian - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

107629

Të shëruar

105200

Të vdekur

2250

Kosova mposhtet nga Mali i Zi, minimizohen shanset për kualifikim në Kampionatin Evropian

news image

Mali i Zi ishte rivali i radhës për Kombëtaren e Kosovës në Hendboll në rrugën drejt kualifikimeve për në Kampionatin Evropian.

Në këtë sfidë e cila ishte shumë e rëndësishme për të dy kombëtaret dhe e cila u zhvilluan në Palestrën e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, triumfues doli Mali i Zi që shënoi fitore me rezultat 27 – 22.

Kjo humbje i minimizon shanset që Kosova ta realizojë ëndrrën e madhe për kualifikim në Kampionatin Evropian para ndeshjes së fundit me liderin e grupit dhe nënkampionin e Evropës Suedinë e cila zhvillohet më datën 2 maj./Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin