image Kosova mposhtet edhe nga Hungaria me rezultat të thellë - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

107921

Të shëruar

105549

Të vdekur

2265

Kosova mposhtet edhe nga Hungaria me rezultat të thellë

news image

Kosova ka pësuar humbje nga Hungaria me rezultat 46:92, në kuadër të FIBA European Challengers.

Hungaria ishte më e mirë në këtë ndeshje, duke fituar periodën e parë 11:26 dhe atë të dytë 10:23, duke shkuar në pushim me rezultat 21:49.

Periudha e tretë ishte e baraspeshuar 12:13, kurse në atë të fundit thelluan edhe më shumë epërsinë për të fituar në fund 46:92.

Bjellorusia dhe Hungaria kanë nga dy fitore, ndërsa Kosova dhe Sllovakia nga dy humbje. Dardanët do të përballen me sllovakët të enjten nga ora 18:00. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: