image Kontrata e përjetshme e Messit me Barcelonën, vazhdon të jetë futbollisti më i paguar
[wp-story id="814678"]

Futboll

Sport/ Kontrata e përjetshme e Messit me Barcelonën, vazhdon të jetë futbollisti më i paguar

news image

Lionel Messi po përgatitet të nënshkruajë kontratën e jetës, ose të përjetësisë.

Sulmuesi i Barcelonas dhe fituesi i gjashtë “Topave të Artë”, sipas medieve spanjolle, do të firmosë për punë disa muajsh një kontratë që do ta lidhë me Barcelonan në përjetësi, pra deri sa të varë këpucët dhe të tërhiqet nga futbolli, për t’u bërë më pas ndoshta drejtues.

Plot 50 milionë euro në sezon, duke vazhduar si lojtari më i paguar në rruzullin tokësor dhe duke vendosur një rekord që vështirë të thyhet në vazhdim