image Konfirmohet helmimi i Abramovich - Sinjali

Konfirmohet helmimi i Abramovich

news image

Një zëdhënës i Roman Abramovich ka konfirmuar se oligarku rus dyshohej se ishte helmuar në fillim të këtij muaji pas takimit për të diskutuar bisedimet e paqes me negociatorët ukrainas.

Ata nuk konfirmuan se kush tjetër ishte në shënjestër ose cili ishte burimi i sulmit.

Më herët, një raport nga Wall Street Journal pretendonte se tre persona që morën pjesë në negociatat në Kiev kishin pësuar skuqje të syve, lot të vazhdueshëm dhe të dhimbshëm dhe lëkurë të lëkurës në fytyrat dhe duart e tyre.

Thuhet se Abramovich është në rregull tani pasi incidenti ndodhi disa javë më parë dhe ai do të vazhdojë me negociatat së bashku me ata nga Ukraina në një përpjekje për t’i dhënë fund luftës.

Ata të afërt me Abramovich thonë se ai ka qenë i përfshirë në disa takime dhe po punon vetëm në emër të tij pasi u pretendua se atij iu kërkua të ndihmonte.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin