image Komuna e Pejës largohet nga karantina

Kosovë

Vendim/ Komuna e Pejës largohet nga karantina

news image

Komuna e Pejës ka dalë nga karantina, shkruan Gazeta Sinjali.

Lajmi u bë i ditur nga një postim i dejtorisë së Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale – Pejë, i cili ka publikuar dokumentin, ku shfuqizohet vendimi për futjen e Pejës në karantinë.

” Ministria e Shëndetësisë shfuqizon vendimin mbi shpalljen zonë karantine të komunës së Pejës”, thuhet në njoftimin e dejtorisë e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale – Pejë, i cili u ripostua edhe nga kryetari i kësaj komune, Gazmend Muhagjeri./Gazeta Sinjali/