image Kompania PepsiCo ndalon shitjen e pijeve të saj në Rusi

Botë

Kompania PepsiCo ndalon shitjen e pijeve të saj në Rusi

news image

Pas, Coca-Colës, PepsiCo është bërë gjiganti i fundit i ushqimit dhe pijeve që ka zvogëluar bizneset në Rusi.

Kompania ka thënë se do të pezullojë shitjet e pijeve të saj në këtë shtet sikurse Pepsi-Cola, 7up dhe Mirinda, mirëpo do të vazhdojë të shesë formulë të qumështit për foshnja.

/GazetaSinjali/