image Kolonë e madhe me automjete ushtarake në Kroaci, ja çfarë po ndodh atje (VIDEO)

Rajon

Kolonë e madhe me automjete ushtarake në Kroaci, ja çfarë po ndodh atje (VIDEO)

news image

Një lexues i portalit kroat “Dalmacija Danas”, ka incizuar një kolonë ushtarake që lëvizte në rrugët e Suplavas.

Kjo kolonë e madhe mjetesh ushtarake që po ecën rrugëve të Splitit, është lëvizja e mjeteve pjesëmarrëse në stërvitjen ushtarake ndërkombëtare “Platoon Gunnery-Eagle Rapid 22”.

Në këtë stërvitje marrin pjesë edhe Forcat e Armatosura të Shteteve të Bashkuara dhe forcat kroate si nikoqire.

/GazetaSinjali/