image Klubi i Arsenal jep detaje nga gjendja e Mikel Artetas pasi u infektua me koronavirus - Sinjali

Futboll/ Klubi i Arsenal jep detaje nga gjendja e Mikel Artetas pasi u infektua me koronavirus

news image

Klubi i Arsenal përmes një komunikate ka dhënë detaje rreth gjendjes së trajnerit, Mikel Arteta.

Spanjolli ditë më parë doli pozitiv në testet për koronavirus, transmeton Gazeta Sinjali.

“Ne jemi të lumtur që të tregojm se Mikel është duke u ndjerë shumë më mirë. Ai është në disponim të mirë, duke bërë plane me trajnerët tjerë dhe duke folur me lojtarë në mënyrë të rregullt”, thuhej në komunikaten e klubit anglez.

Përveç Artetas, asnjë lojtarë apo anëtar i stafit deri më tani nuk ka dal pozitiv në testet për koronavirus./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: