image Klubi amerikan ia merr Juventusit sulmuesin shqiptar - Sinjali

Klubi amerikan ia merr Juventusit sulmuesin shqiptar

news image

New England Revolution është duke negociuar për të nënshkruar me sulmuesin e Juventusit, shqiptarin Giacomo Vrioni.

Sulmuesi 23-vjeçar shqiptar iu bashkua Biankonerëve në janar 2020 nga Sampdoria në një marrëveshje me vlerë rreth 3.9 milionë euro. Pasi kaloi gjashtë muaj me skuadrën U-23, Vrioni iu bashkua skuadrës austriake WSG Tirol në një huazim një sezon, ku shënoi 21 gola në 30 paraqitje në të gjitha garat.

Siç raportohet nga Gianluca Di Marzio, Vrioni tani është në prag të përfundimit të një transferimi të përhershëm te skuadra e MLS New England Revolution, e cila do t’i paguajë Juventusit rreth 4 milionë euro për 23-vjeçarin.

Lëvizja ka kuptim pas periudhës së suksesshme të Vrionit në huazim në Austri, pasi ai nuk kishte gjasa të depërtonte në ekipin e parë të Juventusit dhe ai është qartësisht shumë i talentuar për të mbetur në skuadrën U-23.

23-vjeçari ka bërë tashmë gjashtë paraqitje për kombëtaren shqiptare, megjithëse ende nuk ka shënuar golin e parë për vendin e tij.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: