COVID-19

Të infektuar

5118

Të shëruar

2370

Të vdekur

108

Financa/ Kaq shpenzoi Qeveria Kurti për mbledhjen e sotme në Prevallë

news image

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi ka thënë se kanë paguar 150 euro sallën e hotelit në Prevallë ku kanë qëndruar gjatë gjithë ditës për të hartuar programin qeveritar.

Abazi ka thënë se përpos sallës, kanë ngrënë edhe drekën që shpejt do ta publikojnë edhe shumën sa ka kushtuar.

 “Unë e di që na ka kushtu 150 euro salla ku kemi qëndruar gjatë gjithë ditës. Dhe dreka e thjeshtë e ministrave me stafin mbështetës. Kemi dashur të zgjedhim një vend brenda Kosovës”, ka thënë Abazi para mediave.

Abazi ka thënë se përpos sallës, kanë ngrënë edhe drake dhe se të gjitha shpenzimet e qeverisë do të publikohen gjatë ditëve në vijim./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: