image Kjo është gjendja e të infektuarve me COVID-19 të cilët po trajtohen në QKUK e në spitale rajonale - Sinjali

Kjo është gjendja e të infektuarve me COVID-19 të cilët po trajtohen në QKUK e në spitale rajonale

news image

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës ka njoftuar se 577 pacientë janë duke u trajtuar në klinikat e QKUK-së dhe në spitalet e përgjithshme, transmeton Gazeta Sinjali.

Sipas njoftimit të ShSKUK-së, 455 pacientë janë me oksigjeno-terapi dhe 53 në gjendje të rënduar shëndetësore në kujdes intensiv mjekësor.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19

Klinika Infektive, 91 pacientë

Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive), 46 pacientë

Klinika Infektive III ( Interno), 19 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 67 pacientë

Mjekimi Intensiv COVID-19 dhe  Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive 24 pacientë

Numri i pacientëve sipas spitaleve të përgjithshme

Klinika e Gjinekologjisë, 5 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 1 pacient

Spitali i Prizrenit, 49 pacientë

Spitali i Gjakovës, 52 pacientë

Spitali i Pejës, 93 pacientë

Spitali i Gjilanit, 46 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 9 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 31 pacientë. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: