image Pas tensioneve në veri, ShSKUK: Ngritet gjendja e gatishmërisë në institucionet shëndetësore

Sociale

Pas tensioneve në veri, ShSKUK: Ngritet gjendja e gatishmërisë në institucionet shëndetësore

news image

Pas rifillimit të tensioneve në veri të vendit, ku mbeti i vrarë një polic, i plagosur një, dhe një tjetër i lënduar, Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK), njofton se ka ngritur gjendjen e gatishmërisë në QKUK dhe spitalet e përgjithshme.

Gatishmëria është ngritur në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Spitalin e Përgjithshëm të Mitrovicës dhe atë të Vushtrrisë, thuhet në komunikatën e tyre.

“Njëkohësisht, ShSKUK njofton se mbrëmë mjekët e Spitalit të Mitrovicës dhe pastaj ata të QKUK-së, kanë trajtuar policët e plagosur të cilët pas ekzaminimeve mjekësore dhe ndërhyrjeve të nevojshme janë jashtë rrezikut për jetë. ShSKUK u shpreh ngushëllime të thella familjes së policit të vrarë dhe të plagosurve ju uron shërim të shpejtë”, thuhet nga ShSKUK.

https://www.facebook.com/shskuk.rksgov.net/posts/pfbid02TL6DwpF88K5gRUJbWC1n9u2YXCKtmx9rRoVnmYXe7FPpmqX9xSCaR2gh68TAoPWQl?cft[0]=AZXE5B8wNL5Fuapp6DjgOGvuwRN34ghrQI35TsIQtpfil4WtRcSaxzQOQlaGVds0vYp2js-c-cf_XxUYvmnQCK6hc7u7Z8u_BGcnz9N_iEgS2iurM6J22ribF839Dk72w2xeSMrpFpx4VTCgTKg7ndIcqwLJCbLXWDmz5V_UKB6hJXAEuA5aZkltIsE_1cNLeoVhvtRFgu18z4wko4Hs_0wJ&tn=%2CO%2CP-R

/GazetaSinjali/