image Kjo është gjendja e spitaleve dhe e pacientëve me COVID-19 në Kosovë - Sinjali

Kjo është gjendja e spitaleve dhe e pacientëve me COVID-19 në Kosovë

news image

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka publikuar raportin mbi gjendjen e spitaleve për ballafaqimin me COVID-19, shkruan Sinjali.

Sipas ShSKUK-së, 1043 pacientë janë duke marrë trajtim për COVID-19 në të gjitha spitalet. Prej tyre, 64 janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ndërsa në Klinikën Infektive janë 92 pacientë.

Dje, u regjistruan 703 raste të reja me COVID-19 dhe 29 viktima.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: