image Kjo është gjendja e pacientëve me COVID-19 në spitalet e Kosovës - Sinjali

Kjo është gjendja e pacientëve me COVID-19 në spitalet e Kosovës

news image

Pesë pacientë të konfirmuar me COVID-19 dhe 30 post-COVID-19 po marrin trajtim mjekësor në SHSKUK.

Sipas ShKUK-së me oksigjeno-terapi janë gjashtë pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv është vetëm një pacient.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 2 pacientë;

Klinika e Pulmologjisë, 29 pacientë post-COVID;

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 1 pacient i spitalizuar;

Spitali i Prizrenit, 1 pacient;

Spitali i Pejës, 2 pacientë./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin