image Këto janë ndeshjet çerekfinale që do të zhvillohen në Kupën e Kosovës - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

15333

Të shëruar

12987

Të vdekur

616

Basketboll/ Këto janë ndeshjet çerekfinale që do të zhvillohen në Kupën e Kosovës

news image

Në mesjavë janë zhvilluar ndeshjet e rrethit të katërt në Kupën e Kosovës në basketboll, në konkurrencën e meshkujve.

Feronikeli ka shënuar fitore bindëse ndaj Dritës me rezultat 101:66 dhe në çerekfinale do të përballet me Bashkimin. 

Skuadra e Ponte Prizrenit ashtu siç është pritur e ka mundur Prishtinën e Re me rezultat 83:51 dhe në çerekfinale do të ndeshet me Pejën. 

Trepça e ka mundur Vushtrrinë me rezultat 85:48 dhe u kualifikua në mesin e tetë skuadrave më të mira.

Në rrethin e ardhshëm do të ballafaqohet me Rahovecin, që është organizator i Final 8. Golden Eagle Ylli e ka eliminuar Megasportin, duke e mundur me rezultat 94:57 dhe në çerekfinale e pret fituesja e Kupës së Kosovës, Sigal Prishtina. 

Final 8 e Kupës së Kosovës do të organizohet nga 11 deri më 15 shkurt në Rahovec.

Rezultatet 

Feronikeli – Drita 101:66 

Ponte Prizreni – Prishtina e Re 83:51 

Trepça – Vushtrria 85:48 

Golden Eagle Ylli – Megasport 94:57.


Shpërndaje artikullin