image Këto janë disa nga pajisjet më vdekjeprurëse që i zotëron ushtria amerikane - Sinjali

Fuqia/ Këto janë disa nga pajisjet më vdekjeprurëse që i zotëron ushtria amerikane

news image

Dy baza ajrore që strehojnë trupat amerikane në Irak janë goditur nga 35 raketa balistike iraniane mbrëmjen e së mërkurës. Lajmi më pas u konfirmua edhe nga Departamenti i Mbrojtjes të SHBA.

Pas kësaj reagoi dhe presidenti Trump I cili me atë në të postimi në Twitter tha se gjithçka është në rregull dhe se ushtria amerikane është më e fuqishmja në botë. SHBA-të shpenzojnë shuma marramendase për ushtrinë.

Me gati 3 milionë anëtarë të shërbimit, 4 800 njësi mbrojtëse në shtatë kontinente dhe një buxhet vjetor prej më shumë se 700 miliardë dollarë, ushtria amerikane konsiderohet si forca kryesore luftarake në botë. Ja disa nga armët më të rëndësishme dhe më të fuqishme të SHBA-së.

foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri
foto galeri

Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: