image Këto janë çmimet e derivateve të përcaktuara për sot

Financa

Këto janë çmimet e derivateve të përcaktuara për sot

news image

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka bërë të ditur çmimet maksimale të lejuara për produktet e naftës.

Këto çmime mbesin të pandryshuara nga dita e djeshme.

Sipas MINT, çmimi maksimal i lejuar për produktin Dizel është 1.72 euro për litër.

Ndërsa, për Benzinë është 1.47 euro për litër dhe çmimi maksimal i lejuar për produktin Gas është 0.71 euro.

Këto çmime vlejnë deri nesër në ora 10:00.

/GazetaSinjali/