image Kërcënimi me bombë në Rektoratin e UP-së, deklarohet Policia

Siguri

Kërcënimi me bombë në Rektoratin e UP-së, deklarohet Policia

news image

Para pak minutash Gazeta Sinjali raportoi se objekti i Rektoratit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” është rrethuar me shirita të Policisë, kjo pasi që dyshohet për një kërcënim me bombë.

Lajmin për Sinjalin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, i cili tha se informacionet e para flasin se kanosja e dyshimtë ka ardhur përmes postës elektronike.

Ai ka bërë të ditur se Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur ndërmarrjen e veprimeve operative të nevojshme për të menaxhuar situatën.

Ai ka thënë se informata është pranuar rreth orës 16:00.

Në objektin e Rektoratit të UP-së tashmë kanë arritur edhe njësitet K9 të policisë.

/GazetaSinjali/