image Kanye West thotë se humbi 2 miliardë dollarë në një ditë të vetme

Bota e Yjeve

Kanye West thotë se humbi 2 miliardë dollarë në një ditë të vetme

news image

Kanye West ka thënë se ka humbur 2 miliardë dollarë në një ditë të vetme këtë javë, pasi humbi disa partneritete të mëdha shkak i komenteve të tij antisemitike.

Ye postoi një mesazh për Ari Emanuel, Drejtor i agjencisë argëtuese dhe mediatike Endeavour, i cili u kishte kërkuar kompanive të pushonin së bëri biznes me reperin lidhur me valën e tij të fundit të komenteve të urrejtjes për hebrenjtë.

“Ari Emanuel, humba 2 miliardë dollarë në një ditë dhe jam ende gjallë”, shkroi West në Instagram, pasi rifitoi kontrollin e llogarisë së tij pasi u kufizua në platformën për ndarjen e gjuhës së urrejtjes.

“Ky është fjalim dashurie. Unë ende të dua. Zoti ende ju do. Paratë nuk janë ai që jam. Populli është ai që jam unë”, shtoi ai.

Adidas, Balenciaga, GAP dhe kompani të tjera kanë thënë se nuk do të punojnë më me West. Vetëm partneriteti i tij me Adidas vlen rreth 250 milionë euro, raporton Guardian.

/GazetaSinjali/