image “Kam me të mbyt”, vushtrriasi kërcënohet me thikë në mes të rrugës - Sinjali

“Kam me të mbyt”, vushtrriasi kërcënohet me thikë në mes të rrugës

news image

Një person nga fshati Mihaliq i Vushtrrisë, ka raportuar në Polici se është kërcënuar me thikë nga një person tjetër në rrugë.

Burimet e Gazetës Sinjali njoftojnë se viktima është kërcënuar me fjalët “kam me të mbyt” dhe i dyshuari e ka sharë disa herë në familje.

Sipas të njëjtave burime, viktima ka raportuar në Polici se deri te ky problem kishte ardhur si pasojë e një konflikti verbal që ai kishte pasur më herët me një shok të të dyshuarit.

Njësitë policorë kanë dalë që ta kërkojnë të dyshuarin, mirëpo deri tani nuk e kanë hasur.

Në lidhje me rastin është kontaktuar prokurori i shtetit, i cili ka urdhëruar që të iniciohet rasti “Kanosje”.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin